نحوه ثبت شرکت

حال که با مفهوم شرکت و ثبت آن آشنا شدید شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که برای اقدام به ثبت آن از کجا باید شروع کنید و این کار چگونه انجام می شود؟

و اساس کار مؤسسات ثبت شرکت چیست؟

با گسترش و پیچیدگی روند امور ثبتی و افزایش تعداد متقاضیان ثبت شرکت به تدریج این امر از شکل دستی اولیه ی خود خارج شد و به صورت اینترنتی درآمد که تسلیم کلیه ی مدارک و تقاضانامه های ثبتی شما صرفا از طریق سامانه ی اینترنتی اداره ی ثبت شرکتها امکان پذیر می باشد.

شما باید در طریقه ی ورود اطلاعات و اسکن کلیه ی مدارک لازم از مراحل و روند کار کاملا آگاه و مطلع باشید.

چرا که فقط یک بار حق این کار را دارید و در صورتی که ورود اطلاعات غلط یا ناقص باشد پرونده ی شما تأیید نخواهد شد و شما برای بار دوم باید با پرداخت هزینه ی مجدد , مراحل را از اول شروع کنید که روند کار شما به تعویق خواهد افتاد.باید بدانید به ازای هربار وارد کردن اطلاعات و ثبت درخواست ( تقاضانامه ی ثبت شرکت ) مبلغ جداگانه ای از شما اخذ خواهد شد.پس هر بار اشتباه و خطا علاوه بر طولانی شدن روند کار, هزینه ی اضافی هم برای شما در بر خواهد داشت.

طریقه ی ورود اطلاعات و طی کردن مراحل مختلف آن و تنظیم بسیاری از اسناد و مدارک مورد نیاز که در زمان درخواست ثبت شرکت ارائه ی آنها لازم است مانند صورت جلسه – اساسنامه – شرکت نامه – تقاضانامه – اظهارنامه و بسیاری موارد دیگر بدون داشتن اطلاعات کامل حقوقی در این زمینه میسر نیست و شما مجبور به گرفتن وکیل هستید که با گرفتن مبلغ زیادی شما را در تنظیم این اسناد یاری می رساند ولی بازهم در ادامه ی کار خودتان باید باقی مراحل را دنبال کنید.باید بدانید کپی مدارک شناسایی شما در مراکز مربوطه حتما باید برابر با اصل گردد تا از نظر مراجع رسمی معتبر شناخته شود.

علاوه بر اینها مراجعه ی مکرر به بانک , پست , روزنامه , ادارات مختلف و دیگر موارد مستلزم دوندگی و صرف هزینه و زمان طولانی می باشد که این امر برای بسیاری از اشخاص شاید مقدور نباشد.

از طرفی پروسه ی ثبت شرکت نیاز به یک سری مهارت ها و اطلاعات خاص حقوقی دارد که افراد عادی از آن بی اطلاعند و فقط افراد خبره و آگاه به حقوق و قوانین می توانند آن را به درستی از 0 تا 100 انجام دهند.

به کررات دیده شده که تقاضانامه های ثبتی فراوانی توسط خود اشخاص متقاضی بارها تسلیم اداره ی ثبت شرکتها شده اما به دلیل ناقص بودن – غلط بودن – عدم مهارت و نداشتن اطلاعات حقوقی کافی و لازم بارها رد شده اند و شخص متقاضی پس از هربار رد شدن با پرداخت هزینه ی مجدد مراحل را دوباره از اول شروع کرده است.

مؤسسات حقوقی فعال در زمینه ی امور ثبتی شرکتها به منظور رفع این مشکل به وجود آمدند تا در کار ثبت شرکت ها مشاور و یاری رسان مرم بوده و با ارائه ی مشاوره های مفید و انجام خدمات متنوع به متقاضیان ثبت شرکت در کوتاه ترین زمان و بهترین شکل کلیه ی امور مرتبط در زمینه ی ثبت شرکت را برای آنها انجام می دهند.

مؤسسات ثبت شرکت ها در واقع مؤسسات حقوقی هستند که زمینه ی فعالیت و تخصصشان ارائه ی کلیه ی خدمات مربوط به ثبت شرکت می باشد و به عنوان واسطه ای میان مردم و اداره ی ثبت شرکت ها قرار میگیرند و با گرفتن مدارک مورد نیاز متقاضی و عقد یک قرارداد رسمی وکالت کلیه ی امور را به عهده می گیرند.

2017-02-14T14:54:06+00:00 دیدگاه‌ها برای نحوه ثبت شرکت بسته هستند